İzleyiciler

29 Nisan 2016 Cuma

Hindistan Cevizi yağı - Altın bakım

Merhabalar☺
Doğal güzellik malzemesi arayışı içinde olanların en büyük dostu - Hindistan cevizi yağıdır derdim. Saçımıza, kipriğimize, kaşımıza, cildimize, vücudumuza ve midemize bile faydalı olan bu kıymetli yağla evde kolaylıkla yapa bileceğiniz bir kaç formül yazacağım sizin için. Öncelikle belirtmek isterim ki, piyasada ucuz fiyata bulunan Hindistan cevizi adı altında satılan yağların neki Hindistan ceviziyle hiç Hindistanla bile alakası yoktur. O yüzden sakın aldanmayın derim. Bilinen ve temiz içerikli olarak Mecitefendi markasını seçe bilirsiniz. Benim tercihim hep bu markadan yana. Gelelim Hindistan cevizi yağıyla evde yapa bileceğimiz bakıma :
1.
1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı 1-2 çay kaşığı doğal bal Yarım çay kaşığı limon suyu Hazırlama & Uygulama Yukarıdaki bileşenleri özenle karıştırıp hazırlayınız. Temiz parmaklar veya bir fırça yardımıyla maskeyi yüzünüze uygulayınız. Maskeyi 10 dakika boyunca cildinizde bırakın. Ardından bol suyla durulayınız. Haftada 1 kez kullanabilirsiniz.
2.
1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı Orta boy muzun yarısı 1 çay kaşığı zerdeçal tozu Hazırlama & Uygulama Muzu tahta bir kaşığın tersiyle eziniz. Daha sonra zerdeçal tozu ve hindistan cevizi yağını ekleyip özenle karıştırınız. Temiz parmaklar veya fırça ile yüzünüze uygulayınız. 10-15 dakika sonra bol suyla durulayınız. Haftada 1 kez kullanabilirsiniz.
( Maske tarifleri guzellikbulvari.com dan alıntıdır)
Hindistan cevizi yağıyla ayrıca makyajınızı sile bilirsiniz. Gece nemlendiriciniz olarak kullana bilirsiniz. Ayaklarınızda, dirseklerinizde ve ellerinizdeki kuruluğu gidere bilirsiniz . Saç bakım maskesi olarak kullana bilirsiniz.
SEVGİYLE KALIN ☺


Hiç yorum yok :